View Full Version : Rammstein fascisten/neonazi's?
Reeds enige tijd luister ik veel naar Rammstein. Vandaag maakte de leraar Nederlands de opmerking 'het zijn een bende fascisten!'. Zwaar geshockeerd trok ik naar huis, waar ik toch even stilstond bij de uitspraak. 'Links 234' is inderdaad militair getint, de mieren in het clipje gaan ook helemaal 'berserk' en vormen formaties. Ik weet dat ze Links zingen en dus ook zo zouden zijn, maar toch. Daarnaast zouden ze op hun optredens provocerende tekens dragen (een militaire jas, ...). En tenslotte zou hun logo (een kruis) geïnspireerd zijn op het 'Ijzeren Kruis', gebruikt door neonazi's.
moest dat zo zijn, dan zou het toch rechts 234 moeten zijn :)
'Links 234' was net een fars op hun zogenaamd neonazi zijn.
ChildeRoland
01-03-2007, 21:49
En Marilyn Manson eet baby's!
Teachers, what the hell do they know...
Peephole
01-03-2007, 21:53
Kann man Herzen brechen
können Herzen sprechen
kann man Herzen quählen
kann man Herzen stehlen
Sie woll´n mein Herz am rechten Fleck
doch seh ich dann nach unten weck
dann schlägt es links
links
können Herzen singen
kann ein Herz zerspringen
können Herzen rein sein
kann ein Herz aus Stein sein
Sie woll´n mein Herz am rechten Fleck
doch seh ich dann nach unten weck
dann schlägt es links
links ... links ... links
links zwo drei vier
links zwo, links zwo, links zwo drei vier, links
links zwo, links zwo, links zwo drei vier, links
links zwo drei vier
kann man Herzen fragen
ein Kind darunter tragen
kann man es verschenken
mit dem Herzen denken
Sie woll´n mein Herz am rechten Fleck
doch seh ich dann nach unten weck
dann schlägt es in der linken Brust
der Neider hat es schlecht gewußt
links, links, links, links
links zwo drei vier, links
links zwo drei vier, links
links zwo, links zwo, links zwo drei vier, links
links zwo, links zwo, links zwo drei vier, links
links zwo, links zwo, links zwo drei vier, links
links zwo, links zwo, links zwo drei vier, links
links zwo, links zwo, links zwo drei vier, links
SHIT MAAT ZO KEIHARD NAZI'S.
Simpele zielen.
Uw leerkracht moet wel achterlijk zijn. Het ijzeren kruis is trouwens geen nazi symbool. Hakenkruis eigenlijk ook niet, maar de nazi's zijn spijtig genoeg de meest bekende "gebruikers" ervan.
Op hun site stond vroeger (dunno of't er nu nog staat) expliciet dat ze geen enkele politieke statement wensen te maken.
Zelf zeiden ze ooit in een interview dat, mochten ze in het italiaans zingen, dit nooit een probleem ging geweest zijn.
En mochten ze dan nog eens fascisten zijn, dan zouden ze dit zeker niet verbergen...
Het zijn moffen, tuurlijk zijn het dan nazi's.
Disabled
02-03-2007, 01:33
Dat is bullshit. En het is hetzelfde soort vooroordeel dat ze delen met hun grote voorbeeld, Laibach.
Rammstein zal niet, en zal nooit, politiek getinte muziek maken/teksten schrijven, of het moet een parodie daarop zijn.
eaurouge
02-03-2007, 05:38
zever, rammstein zijn géén nazi's. Links 234 is lachen ze er zelfs mee.
"Sie woll´n mein Herz am rechten Fleck" is een antwoord op hun zogezegd nazisme. En is uiteraard, zoals zoveel met hun teksten, met dubbele betekenis.
Het heeft een militair thema en is Duits, dan is het vooroordeel snel gemaakt. Voor de echte skinheads bestaan wel betere groepen :)
Devroush
02-03-2007, 09:57
Het heeft een militair thema en is Duits, dan is het vooroordeel snel gemaakt. Voor de echte skinheads bestaan wel betere groepen :)
Hah, je bracht me op het idee om Stormfront es te bezoeken: http://www.stormfront.org/forum/showthread.php/welke-cd-zit-er-nu-183919.html
Jew Slaughter-Alcoholocaust 8-)
Ze provoceren gewoon een beetje. Tuurlijk zijn het geen nazi's.
"Critici betichtten Rammstein van neonazistische sympathieën, onder meer door de originele cover van het album Herzeleid, die in het begin niet werd gebruikt maar later toch verscheen. Verder draagt men Rammsteins eigen Duitse stijl aan alsook het integreren van beelden van Leni Riefenstahl's propagandafilm Olympia in de videoclip van Stripped. Als reactie bracht Rammstein de single Links 2 3 4 uit, waarin wordt gezongen: "Sie wollen mein Herz am rechten Fleck / doch seh ich dann nach unten weg / da schlägt es in der linken Brust". Dat wil zeggen dat ze politiek links zijn ingesteld, aldus Kruspe, de gitarist van de band, in een interview. Overigens is het zeer onwaarschijnlijk dat Rammstein daadwerkelijk neo-nazistisch is, Rammstein zelf ontkent neo-nazistische sympathieën te hebben, en wil juist een discussie over de Duitse cultuur, de integratie van Oost-en West-Duitsland en het Duitse verleden starten. Bovendien hebben ze in de Family Values Tour samengewerkt met niet-blanke artiesten als Ice Cube, en is de ex-vrouw van Richard Kruspe, Caron Bernstein, joods."
Bron: Wikipedia
Nuja, Ice Cube heeft waarschijnlijk meer negers neergelegd dan een gemiddelde neo-nazi, dus euhm, dat is geen argument ;)
Mensen die denken dat de mannen van Rammstein nazi's zijn, ze bestaan blijkbaar nog altijd :rolleyes:
Uw leraar is achterlijk.
Goede argumentatie en al! ;-)
Bedankt iedereen, ondertussen was ik ook al tot deze conclusie gekomen :)
Als rammstein iets zijn, dan zijn het pr0n addicted sicko's :p Maar nazi, neeeuuuh!
vBulletin® v3.7.3, Copyright ©2000-2010, Jelsoft Enterprises Ltd.